0_Maqedoni.Portal SQKronikë SQKronikë.portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Janë arrestuar shtetas të huaj, është parashtruar padi penale për “kontrabandim të emigrantëve”

Inspektorët nga Sektori për krim tejkufitar dhe migracion Shkup pranë Qendrës rajonale për punë kufitare Veri, dje I arrestoi A.B.(45), shtetas I Kosovës dhe N.S.(49), shtetase e Rumanisë, si dhe dy shtetase kosovare, ndërsa sot në PTHP për krim të organizuar dhe korrupsion kundër A.B. dhe N.S: është parashtruar padi penale, për shkak të dyshimit të bazuar se kanë kryer vepër penale “Kontrabandim të emigrantëve”.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle