0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Janë aktive zjarret afër Drenakut, Nagoriçanit të Vjetër dhe Murgashit në rajonin e Kumanovës, është shuar ai në Kokin Doll

Në rajonin e Komunës Nagoriçan i Vjetër mbetet aktiv zjarri afër Drenakut, në terren vështirë të kapshëm, informoi sot shefi I njësisë zjarrfikëse, Dalibor Trajkovski. Atje, siç informojnë nga QRMK Kumanovë po veprojnë edhe zjarrfikësit, të punësuarit në ekonominë pyjore të cilët akoma janë në terren. Kompetentët presin që zjarri në pjesën malore të shuhet me mbështetje nga helikopterët.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle