Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

“Izvestia”: Arabia Saudite, Egjipti dhe Turqia planifikojnë t’i bashkohen BRIKS-it

- Egjipti, Turqia dhe Arabia Saudite planifikojnë të parashtrojnë kërkesa për anëtarësim në bashkësinë ekonomike BRIKS, e përbërë nga Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika Jugore, njoftoi gazeta ruse "Izvestia" duke iu referuar një deklarate të kryetares së forumit ndërkombëtar të BRIKS-it, Purnima Anand.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle