Botë SQBotë.Portal SQ

Izraeli ka bërë marrëveshje për armë me SHBA-në me vlerë prej disa miliarda dollarësh

Izraeli kumtoi se ka arritur marrëveshje për armë në vlerë prej disa miliarda dollarë me SHBA-në për blerjen e aeroplanëve Boing për furnizim me karburant në ajër. Izraeli ka rënë dakord me qeverinë amerikane për të blerë dymbëdhjetë helikopterë CH-53K nga Lokhid Martin dhe dy aeroplanë transporti Boeing KC-46 për furnizim me karburant, njoftoi DPA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle