0_Maqedoni.Portal SQKulturë SQKulturë.Portal SQShoqëri SQ

ITSHKSH thellon bashkëpunimin me Aleancën franceze në Tetovë

Institutin e Trashëgimisë Kulturore dhe Shpirtërore të Shqiptarëve në Shkup, sot e vizitoi drejtori i Aleancës Franceze në Tetovë, Stephane Aucante (Stefan Okant), i cili u prit nga drejtori i Institutit, Prof. Dr. Skender Asani, me bashkëpunëtorët e tij, Sefer Tahiri- sekretari shkencor i institutit, Emin Azemi- udhëheqës i Departamentit të letërsisë, Besnik Rameti, udhëheqës i Departamentit të historisë, si dhe përkthyesi në Ambasadën e Francës në Shkup, në Institutin Francez dhe në Aleancën Franceze në Tetovë, njëkohësisht hulumtues shkencor në Departamentin e Holokaustit në ITSHKSH, Ardian Ramadani.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle