Evropë SQEvropë.Portal SQ

Italia dhe Hungaria kërkojnë BE-ja të apelojë për armëpushim në Ukrainë

 Italia dhe Hungaria kërkojnë në Samitin e ardhshëm të Bashkimit Evropian të apelojë për armëpushim në Ukrainë dhe për negociata paqësore me Rusinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle