0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQSektori civil SQShoqëri SQ

ISHMJ: Në “Drislla” janë djegur mbeturina të rrezikshme edhe pse nuk ka instalim përkatës

U.d. drejtor i Inspektoratit për Mjedis Jetësor, Sreten Stojkovski sot informoi se pasi ka ardhur në funksion, janë dhënë vendime për ndalesën e pranimit dhe trajtimit të 26 llojeve të mbeturinave të rrezikshme në NP "Drislla", për shkak të mosposedimit të impianteve përkatëse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle