0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Ish-presidenti afgan Ashraf Gani nuk ka ikur nga vendi me miliona dollarë

Pothuajse është e sigurt se ish-presidenti afgan Ashraf Gani nuk ka ikur nga Kabuli me rreth 200 milionë dollarë të vjedhura, kur talebanët e morën pushtetin, por ai dhe njerëzit të cilët kanë ikur me të me vete mbanin një shumë shumë më të vogël, theksohet në raportin zyrtar amerikan që do të publikohet sot.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle