Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ish-ministrat e përkohshëm të Ekonomisë dhe të Financave të Bullgarisë, Kiril Petkov dhe Asen Vasilev, hyjnë në politikë

Ish-ministrat e Ekonomisë së Bullgarisë Kiril Petkovi publikoi se së bashku me kolegun e tij dhe ish-ministër i Financave Asen Vasilevi hyjnë në politikë dhe do të jenë pjesë e jetës politike, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Sofja. Të dy ish-ministrat të Ekonomisë dhe Financave, të cilët gëzonin një rejting shumë të lartë në opinion muajve të fundit, shpresojnë se do të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare më 14 nëntor. Kjo u bë e qartë gjatë transferimit të pushtetit midis Kiril Petkovit dhe ministres së re të përkohshme të Ekonomisë Daniella Vezieva. Petkovi dhe Vasilevi i shqyrtojnë të gjitha opsionet për pjesëmarrje të pjesëmarrësve në zgjedhjet e ardhshme, sepse koha është e shkurtër të regjistrohet partia. Kiril Petkovi paralajmëroi se ka besim në pasardhësen e tij Daniella Vezieva se ndryshimin që e filluan së bashku do të vazhdojë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle