0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Ish-komisionari i BE-së Mishell Barnie i hynë garës për president të Francës

Ish-komisionari i BE -së dhe negociatori kryesor evropian për Bregzit, Mishell Barnie, po merr pjesë në garën presidenciale në Francë. Njeriu që mbajti mbi supe negociatat e vështira për Bregzit, në shkurt të këtij viti formoi një grup të quajtur “Patriot dhe Evropian” rreth të cilit ai mbledh njerëzit e tij me mendje të njëjtë. Grupi u promovua zyrtarisht gjatë një takimi të deputetëve dhe senatorëve nga Partia Republikane konservatore në Asamblenë Kombëtare, të cilët kishin shumë ide për çështje të ndryshme politike që nga fundi i marsit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle