Botë SQBotë.Portal SQ

Izrael: Gripi i shpendëve në një rezervat natyror, shpendët shkatërrohen

 Më shumë se 5.000 zogj të egër shtegtarë kanë ngordhur si pasojë e gripit të shpendëve në rezervatin natyror Hula në pjesën veriore të Izraelit, ndërsa autoritetet e shpallën vendin e popullarizuar të mbyllur për vizitorë dhe paralajmëruan mungesë së mundshme të vezëve sepse shpendët shtëpiakë në atë pjesë të vendit janë asgjësuar si masë paraprake.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle