0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Investime dhe riparime kapitale në fokus të buxhetit për kulturë vitin e ardhshëm

Propozim buxheti për kulturë për vitin e ardhshëm arrin 3.85 miliardë denarë ose 62.692.000 euro. Në fokus do të jenë investimet dhe riparimet  kapitale në kulturë, në vlerë prej 10 milionë euro, informoi sot në konferencë për shtyp ministrja e Kulturës Irena Stefoska.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle