0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQPartitë politike SQPolitikë SQShoqëri SQ

Interesim i madh për kandidatura të pavarura në zgjedhjet lokale, partitë publikojnë emra të rinj

Për tre ditë, më 30 gusht, në mesnatë, skadon afati për mbledhjen e nënshkrimeve të kandidatëve të pavarur për kryetarë komune dhe lista të këshilltarëve. Deri të mërkurën në mbrëmje, sipas Komisionit shtetëror të zgjedhjeve, 32 kandidatë të pavarur për kryetarë komunash në shumë komuna dhe lista të këshilltarëve kanë mbledhur nënshkrime, ndërsa edhe 33 mbledhin nënshkrime. Në vijim është procedura për inspektim publik në Listën zgjedhore e cila do të zgjasë deri më 9 shtator të vitit 2021.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle