Evropë SQEvropë.Portal SQ

Instituti Paster paralajmëron pik të valës së infeksioneve dhe hospitalizimeve për shkak të variantit omikron

Instituti francez Paster bëri të ditur se kulmi i valës së infeksioneve me llojin omikron të koronavirusit do të ndodh deri në mes të janarit, pas çka do të vijojë piku i pranimeve në spitale në gjysmën e dytë të janarit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle