Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

INSTAT: Vitin e kaluar amvisëritë në Shqipëri kanë shpenzuar 72 milion euro për mjekim

Menaxhimi me pandeminë ka rritur shpenzimet tek amvisëritë në Shqipëri, veçanërisht për shërbime shëndetësore dhe mjekim, konfirmon Instituti për statistikë, INSTAT, që për herë të parë njoftoi për informacione në lidhje me shpenzimet e amvisëritë në vitin e pandemisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle