0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

In memoriam: Ka ndërruar jetë Marjan Dodovski, ministri i parë i Mjedisit Jetësor dhe ish-deputet

Marjan Dodovski, ministri i parë i VMRO-DPMNE-së për Mjedis jetësor dhe Planifikim Hapësinor nga viti 1998 deri në vitin 2002, ka ndërruar jetë sot për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Dodovski ishte deputet nga viti 2006 deri në vitin 2008, e më pas anëtar i Këshillit të Qytetit të Shkupit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle