Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Imamogllu: Athina dhe Stambolli mund të ndërtojnë urë të paqes

Konsiderojmë se Athina dhe Stambolli mund të ndërtojnë urë të paqes dhe këto dy qytete mund të bashkëpunojnë në mënyrë në të cilën do të shkojmë përpara drejt zgjidhjes sl problemeve më të gjera politike me të cilat përballemi  në Detin Egje dhe në Mesdhe, tha prefekti I Stambollit, Ekrem Imamogllu pas takimit me prefektin e Athinës, Kostas Bakojanis, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle