0_Magazinë.Portal SQMagazinë SQ

Ilon Mask punon në një robot të ri humanoid

Prototipi i ri i robotit humanoid do të prezantohet vitin e ardhshëm nga kompania e Ilon Mask "Teslla". Pajisja do të jetë e lartë 172 centimetra dhe e rëndë rreth 56 kilogramë, do të jetë e pajisur me inteligjencë artificiale, si dhe set të senzorëve që shfrytëzohen në automjetet elektrike të prodhuara nga kompania.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle