Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Ikonomu: Turqia bartë përgjegjësi për fatkeqësitë me emigrantët

Ekzistojnë përgjegjësi të mëdha të autoriteteve turke për këtë tragjedi, në rastin më të mirë lëshime, por të mos jemi naivë, sepse nuk është hera e parë që jemi dëshmitarë të diçkaje të tillë, tha zëdhënësi i Qeverisë greke, Janis Ikonomu në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët lidhur me dy fatkeqësitë me emigrantët afër ishujve Lezbos dhe Ktira, në të cilat më së paku 17 persona e humbën jetën, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle