0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ikonomu: Naive dhe sipërfaqësore janë qëndrimet se Marrëveshja e Prespës do të ishte pengesë për bashkëpunim të Turqisë me Maqedoninë e Veriut

Në praktikë tregohet se naive dhe sipërfaqësore janë qëndrimet se Marrëveshja e Prespës do të paraqiste pengesë për çfarëdo bashkëpunim të Turqisë me Maqedoninë e Veriut, ka thënë zëdhënësi i qeverisë greke, Janis Ikonomu në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët duke komentuar marrëveshjen e nënshkruar për bashkëpunim ushtarak mes Shkupit dhe Ankarasë, ka njoftuar korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle