Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Ikonomu: Na duhen edhe rreth një milion të vaksinuar për imunitet kolektiv

Është pozitiv fakti që nga mesi i gushtit ka pasur një trend rritës në caktimin e termineve për vaksinim, por siç theksojnë ekspertët, për të ndërtuar imunitetin kolektiv, na duhen të paktën edhe një milion të tjerë të vaksinuar, tha zëdhënësi i Qeverisë greke Janis Ikonomu në konferencën e sotme të rregullt me ​​gazetarët, ndërsa lidhur me vaksinimin e detyrueshëm të punonjësve shëndetësorë tha se nuk do të ketë prolongim dhe nga 1 shtatori të pavaksinuarit do të jenë në pushim të detyruar, njofton korrespondentja e MIA -s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle