Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Ikonomu: Mbi 500.000 qytetarë kërkuan që më herët ta marrin dozën e tretë

- Nga e shtuna deri sot paradite, në Greqi ishin caktuar 535.662 termine të reja për vaksinim me dozën e tretë, sipas zëdhënësit të Qeverisë greke, Janis Ikonomu, ndërsa duke pasur parasysh atë që tashmë është ulur prej gjashtë në tre muaj periudha ndërmjet dozës së dytë dhe të tretë, mbi 500.000 qytetarë kanë kërkuar që më herët ta marrin dozën përforcuese, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle