0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Ikonomu: Biseda telefonike Micotakis- Kovaçevski në klimë shumë të mirë, por nuk ka ndryshuar qëndrimi për ratifikimin e Memorandumeve

Biseda telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, Dimitar Kovaçevski dhe Kirjakos Micotakis sipas zëdhënësit të qeverisë, Janis Ikonomu ka kaluar në klimë shumë të mirë, por taktika e Athinës zyrtare për ratifikimin e tre Memorandumeve me vendin tonë mbetet e pandryshuar, njofton korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle