Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ikonomou: Micotakis në SHBA e theksoi Greqinë si një vend me vetëbesim, stabilitet dhe siguri

Kryeministri dërgoi mesazh të qartë se Greqia është në pozitë vendimtare për të kontribuar në zgjidhjen e problemeve më të mëdha me të cilat ballafaqohet planeti ynë sot dhe e theksoi Greqinë si vend me vetëbesim, stabilitet dhe siguri, tha zëdhënësi i qeverisë greke, Janis Ikonomu në konferencën e sotme për shtyp, duke e komentuar vizitën dyditore të kryeministrit grek Kirjakos Micotakis në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle