Botë SQBotë.Portal SQ

Hulumuesit meksikanë kanë krijuar maskë që e neutralizon Kovid-19

Hulumtuesit nga Universiteti kombëtar autonom në Meksikë (UNAM) kanë krijuar maskë për fytyrë me një shtresë argjendi dhe bakri, e cila e neutralizon Kovid -19.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle