0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Hulumtimet tregojnë se doza e tretë e vaksinës për Kovid-19 do të jetë e nevojshme, informon Filipçe

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot ka informuar se ka mbajtur mbledhje me përfaqësuesit e "Fajzer", në të cilën kanë biseduar për planet e vitit të ardhshëm dhe për  njohuritë e tyre në lidhje me hulumtimet klinike. Të gjitha hulumtimet deri tani, potencoi ministri, shkojnë në drejtim të dozës së tretë e cila do të jetë e nevojshme, por presim ato njohuri t'i finalizojnë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle