Botë SQBotë.Portal SQ

Hulumtim: Efikasiteti i Fajzer dhe Moderna është 66 për qind kundër llojit delta

Efikasiteti i vaksinave Fajzer dhe Moderna kundër Kovid -19 është zvogëluar nga 91 në 66 për qind pasi lloji delta është dominues në SHBA, tregojnë rezultate nga studimi që e analizojnë efikasitetin në kushte reale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle