Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Hristov: Interkonektuesi me Greqinë do të fillojë nga 1 tetori

Ligji 15 dhe Akti 16 pritet të votohen nga mesi i shtatorit për interkonektuesin Greqi-Bullgari, ndërsa gazi do të rrjedhë më 1 tetor, paralajmëroi ushtruesi i detyrës së ministrit të Energjetikës së Bullgarisë, Rosen Hristov, pas inspektimit të pjesës bullgare të lidhjes së gazit ndërsistem në zonën e qytetit Haskovo.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle