0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Hristo Ivanov: Duhet të shfrytëzohet mundësia për të rifilluar marrëdhëniet me Shkupin

Është shumë herët të vlerësohet qasja e kryeministrit bullgar Kirill Petkov për “problemin jashtëzakonisht kompleks” me Maqedoninë e Veriut, por duhet shfrytëzuar mundësia për rifillimin e marrëdhënieve dhe fillimin me një pozitiv, deklaroi sot bashkëkryetari i bllokut të Bullgarisë Demokratike Hristo Ivanov, lidhur me tensionin në marrëdhëniet ndërmjet Petkovit dhe presidentit bullgar Rumen Radev.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle