0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Holshtajn: Maqedonia e Veriut ka mbështetje të parezervë për hapjen e rrugës drejt BE-së edhe prej Qeverisë së re gjermane, të kryesuar nga Olaf Sholc

Ambasadorja gjermane në Maqedoninë e Veriut, Anke Holshtajn në intervistë për Dojçe Velen thekson se Berlini zyrtar nuk mbështetë kurrfarë alternativash për anëtarësinë e plotfuqishme të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE dhe thekson se pret fillim të shpejtë të negociatave inkuadruese.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle