0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Holokausti nuk është thjesht një mësim nga e kaluara, por një mësim për të ardhmen – një ditë përkujtimi për viktimat

Holokausti nuk është thjesht një mësim nga e kaluara, është një mësim për të ardhmen. Tmerret e Luftës së Dytë Botërore nuk duhet të harrohen kurrë. Vendosmëria e qeverisë për të punuar pa u lodhur dhe në vazhdimësi për kujtesën, edukimin dhe hulumtimin e Holokaustit, si dhe luftën kundër ateizmit dhe mohimit të Holokaustit, gjuhës së urrejtjes, lajmeve të rrejshme dhe fenomeneve të tjera negative me të cilat përballemi të gjithë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle