Biznes SQBiznes.portal SQ

Holanda po kërkon ndalesë për ushqimin e shpejtë

Autoritetet në pesë qytete në Holandë po bëjnë presion për procedura ligjore për të ndaluar shitjen dhe blerjen e ushqimit të shpejtë në restorantet e ushqimit të shpejtë në një përpjekje për të luftuar obezitetin, sipas “NL Tajms”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle