Botë SQBotë.Portal SQ

“Hjuman rajts voç”: Talebanët kanë dëbuar mijëra njerëz nga shtëpitë e tyre

Talebanët kanë dëbuar mijëra njerëz nga shtëpitë e tyre në veri dhe jug të Afganistanit, që është ndëshkim kolektiv, e paligjshme sipas të së drejtës ndërkombëtare, paralajmëroi sot “Hjuman rajts voç”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle