0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Hill: Për Serbinë ka vetëm një rrugë dhe ajo është Perëndimi dhe BE-ja

Në prag të takimit të nesërm të paralajmëruar të ambasadorit të SHBA-së në Serbi, Kristofer Hill me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, ai për Politika deklaroi se për Serbinë ka vetëm një rrugë dhe ajo është Perëndimi dhe BE-ja, duke porositur se në jetë duhet të bëhen zgjedhje dhe se ky është një moment i tillë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle