0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Hijdaj: Lufta intensive për Severnodoneck dhe Lisiçansk

Guvernatori i rajonit Severnodoneck, Serhij Hajdaj, ka paralajmëruar sot luftime intensive në këtë zonë, veçanërisht në frontet Severnodoneck dhe Lisiçansk, të cilat presidenti ukrainas Volodimir Zelenski i quajti "qytetet e vdekura".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle