0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQLajme nga komunat SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Ganiu: Deri në fund të vitit në Çair nuk do të ketë qen endacakë

Fiks një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të bashkëpunimit mes Komunës së Çairit dhe Shoqatës për mbrojtjen e kafshëve “Happy Shelter” Shkup, në Çair dukshëm është ulur numri i qenve endacakë. Ndërsa me nënshkrimin e këtij Memorandumi dhe fillimin e aksioneve të menjëhershme në terren, Komuna e Çairit u bë e para në vend që sipas një modeli të këtillë po zgjedh problematikën me qentë endacakë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle