0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniSektori civil SQShoqëri SQ

Helikopterë do ta shuajnë zjarrin në Pehçevë, është paralajmëruar ndihmë edhe nga Bullgaria

Janë marrë masa dhe është kërkuar ndihmë nga Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtimin (DMSH) dhe së shpejti duhet të mbërrijnë dy helikopterë për shuarjen e zjarrit, theksoi kryetari i Komunës së Pehçevës Dragan Trençovski pas takimit të sapo përfunduar të Shtabit të krizës në të cilin u konfirmuan udhëzimet për veprim për përballje me zjarrin.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle