0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Haradinaj: BE-ja t’ia dorëzojë SHBA-së portoflin për marrëveshjen përfundimtare midis Kosovës dhe Serbisë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ish-kryeministri Ramush Haradinaj thotë se është koha që Bashkimi Evropian t’ia dorëzojë presidentit të SHBA-së, Xho Bajden, portofolin për marrëveshjen përfundimtare për njohje reciproke të Kosovës dhe Serbisë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle