Magazinë SQ

Hapet muzeu i ri i Fidel Kastros në Kubë

Afër ndërtesave të shkatërruara dhe ku rrënjët e pemëve e shpojnë trotuarin, një nga vilat më të mëdha në Havanë është restauruar në bukuri të mrekullueshme në emër të "djalit të Kubës" më kontrovers. Qendra "Fidel Kastro Ruz" u hap këtë fundjavë, tre vjet pasi filloi pajisjen dhe pesë vjet pasi ish-udhëheqësi kuban vdiq.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle