0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Halili: FIZHT do të vazhdojë t’i mbështesë kompanitë inovative dhe startup-et me ide cilësore

Do të vazhdojmë t'i mbështesim kompanitë dhe idetë cilësore për të përforcuar inovacionin dhe për të stimuluar konkurrencën në tregun vendor, tha drejtori i Fondit për Inovacion dhe Zhvillim Teknologjik (FIZHT) Festim Halili në prezantimin e produkteve të fituesve të sfidës "Startup heronj" në Super Tineks në East Gate Mall, të zbatuara nga FIZHT në bashkëpunim me partnerin korporativ Tineks markete dhe Programin zviceran për rritjen e punësueshmërisë së tregut - IME.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle