Botë SQBotë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Guteresh: Vlerat kryesore të Kartës së KB-së nuk kanë afat skadimi

Sekretari i përgjithshëm i KB-së, Antonio Guteresh sot, me rastin e Ditës së KB-së, porositi se solidariteti është rruga e vetme dhe se vlerat mbi të cilat bazohet Karta e KB-së për 76 vite - paqe, zhvillim, të drejta të njeriut dhe mundësi për të gjithë - nuk kanë afat skadimi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle