Botë SQBotë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Guteresh: Sa më shpejtë të përfundojë lufta në Ukrainë, aq më mirë për botën

Lufta në Ukrainë nxiti krizë globale tredimensionale - ushqim, energji dhe financa - që më së shumti i godet njerëzit, vendet dhe ekonomitë më të ndjeshme, shkroi sot në Tuiter sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guetresh.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle