Botë SQBotë.Portal SQ

Guteresh paralajmëron se bota është në rrugë drejtë katastrofës

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guteresh theksoi se bota është në rrugë drejtë katastrofës, derisa qeveritë nuk përkushtohen për zvogëlime të emetimit të gazrave të dëmshëm, me qëllim të ndalohet ngrohja globale dhe pasojat e tij.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle