Evropë SQEvropë.Portal SQ

Guteresh: Ka edhe shumë punë rreth eksportit të ushqimit nga Ukraina

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres tha sot në Odesa se mbetet shumë për t'u bërë për të siguruar qasje globale në produktet ushqimore ukrainase dhe ushqimin dhe plehrat ruse, pasi u arrit marrëveshja për eksportin e ushqimit me ndërmjetësimin e Turqisë dhe KB-së.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle