Biznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQ

Gugëll ndërton dy qendra të reja në Gjermani, do të investojë një miliard euro

Gjigandi teknologjik Gugël kumtoi se planifikon të investojë 1 miliard euro në ndërtimin e dy qendrave të reja të të dhënave në Gjermani, me qëllim që të forcojë pozicionin e tij në treg dhe të shmangë problemet rregullatore dhe ligjore.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle