Evropë SQEvropë.Portal SQ

Grushko: Pranimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO e ndërlikon situatën në rajonin e Detit Baltik

Moskë, 1 korrik 2022 (MIA) – Zëvendës shefi i diplomacisë ruse, Aleksandar Grushko, tha sot se pranimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO mund të përkeqësojë situatën ushtarake në rajonin e Detit Baltik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle