0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQShoqëri SQ

Grup punues në MPJ koordinon tërheqjen e qytetarëve tanë nga Afganistani

Akoma ka qytetarë tanë që kanë mbetur atje dhe të cilët ballafaqohen me vështirësi për të siguruar vend në fluturimet komerciale nga Kabulli, që janë ende aktive. Rrjetit tonë diplomatik i është dhënë instruksion urgjent që të arrijnë kontakt me Ministritë e Punëve të Jashtme në vendet që i mbulojnë, me qëllim koordinimin në rast të organizimit të fluturimeve humanitare grupore për tërheqjen e qytetarëve tanë të mbetur në Afganistan, njofton MPJ-ja.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle