0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQSektori civil SQShoqëri SQ

Gruevski dhe Janakieski u shpallën fajtorë në rastin TNT, të dënuar me nga 12 vjet burg

Gjykata Penale e Shkupit e shpalli fajtor të akuzuarin e parë në rastin "TNT" Nikolla Gruevski (në arrati) dhe e dënoi me nëntë vjet burg, ndërsa i akuzuari ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dënohet me tre vjet burg. Ish-kryetari i komunës së Gazi Babës është shpallur fajtor dhe është dënuar me katër vjet burgi. I njëjti dënim me katër vjet burg i është shqiptuar edhe të akuzuarës Elizabeta Najdovska.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle