0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Grubi – Quçuk: Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të vazhdojnë dialogun për zgjidhjen e shpejtë të kontestit

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, Artan Grubi mirëpriti sot në takim eurodeputetin bullgar dhe raportuesin për Maqedoninë e Veriut në Parlamentin Evropian, Ilhan Quçuk, në të cilën është biseduar mbi rrjedhën aktuale të bisedimeve me Bullgarinë fqinje, nevojën e vazhdimësisë dinamike të tyre me qasje edhe më konstruktive për zhbllokimin e rrugës së integrimit të vendit tonë në Bashkimin Evropian, si dhe projektet bilaterale që do të thellojnë raportet e fqinjësisë së mirë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle