0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Grubi: Për ne është i pranueshëm çdo mandatar që do të propozojë LSDM-ja, shpresojmë në bashkëpunim me Alternativën edhe në nivel lokal

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive, Artan Grubi sot ka thënë se BDI konsideron se Zoran Zaevi duhet të mbetet në postin e kryeministrit deri sa të stabilizohet shumica parlamentare, të përfundojë procesi i rikonstruimit të Qeverisë dhe kuptohet të zgjidhen edhe çështjet kryesore strategjike. Por, ka shtuar ai, për BDI-në është i pranueshëm edhe mandatar tjetër që do ta propozojë LSDM-ja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle